Haber
22 Mayıs 2020 - Cuma 19:33
 
Ali Babacan'dan ilk tepki!
DEVA Partisi lideri Ali Babacan, MHP'nin teklifi ile Seçim Kanunu ve Siyasi Partiler Kanunu'nunda yapılacak değişikliklere tepki gösterdi. Babacan "Son seçimden bu yana ne değişti? Bunları korku adımı olarak görüyoruz" dedi. Babacan, Bahçeli'nin kendisine cevap verdiği açıklamada geçen "İngiliz gülünün piyonu" ifadesi içinse "Bunları boş insanlar üretiyor. Böyle sataşacaklarına, kendi işlerine baksınlar. Türkiye'nin sermayesi eriyor" karşılığını verdi.
SİYASET Haberi
Ali Babacan'dan ilk tepki!

DEVA Partisi Genel Bakanı Ali Babacan, gazeteci Çağlar Cilara'nın Youtube kanalında soruları cevapladı. Babacan MHP'nin dün kendisine cevap verdiği açıkalmada gecçen "İngiliz gülünün piyonu" ifadesinin sorulması üzerine şöyle konuştu: 

 

Bu tür lafları üretenler gayet boş insanlar. Laf üretiyorlar. Biz partimizin yetkili organları ile toplandık cevap verdik. Bundan fazlasını vakit kaybı olarak görüyorum. Biz siyaseti ülke menafaati için yapıyruz. Bu parti Anadolu projesidir. Bizim insanlarımız Türkiye'nin her yerinden gelen insanlardır. Gönüllü hareket her yerde büyüyor. Bu yüzden sataşıyorlar. Bundan korkuyorlar. Bizim bir partiye sataştığımızı hiç gördüüz mü? Biz sadece işimize bakıyoruz. Böyle boş tartışmalarla vakit kaybedemeyiz. Halımızın layık olduğu seviyede siyaset yapacağız. Türkiye'nin de bizim de böyle tartışmalarla vakit kaybedecek lüksümüz yok. İki gün önce de söyledim. Böyle başkalarına sataşacaklarına, kendi işlerine odaklanmaları lazım. Her geçen gün ve saat bu ülke zarar ediyor. Milletimizin biriktirdiği ne kadar değer varsa şu anda gözümüzün önünde eriyor. 

 

ENGELLEME YASASI KORKU ADIMI!

 

Babacan, MHP'nin teklifi ile Gelecek Partisi ve Deva Partisi'ni engellemeye yönelik Seçim Kanunu'nda yapılacak değişiklikle ilgili de konuştu. Babacan "Ortada bir tasarı yok ama ortaya konmuş bir korku ve endişe var. Bunlar tamamen bizden korktukları için atılan adımlar. 'Mevcut kurallarla biz seçim kazanamayız, hazır iktidar elimizdeyken bu kuralları değiştirerek acaba iktidarda kalabilir miyiz?' Benim dışarıdan gördüğüm bu. Ciddi bir korku, panik var. Bundan seçim ya da siyasi partiler kanununda yapılacak her değişikliği biz korku adımı olarak görürüz. Son seçimlerden bugüne kadar ne oldu? En önemli gelişme DEVA Partisi'nin kurulmasıdır. DEVA Partisi'nin potansiyelini herkes görüyor. Ankete gerek yok, sokağa çıkın sorun. DEVA'yı daha bilmezler ama Ali Babacan ve arkadaşlarının kurduğu partiyi sorun. İki üç ay sonra parti adını da tanıyacak insanlar. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ali, Babacan'dan, ilk, tepki!,
Yorumlar
Haber Yazılımı