Haber
24 Mart 2020 - Salı 09:48
 
BAŞKAN SOYER: SAĞDUYULU İZMİRLİLERE GÜVENİYORUM
Koronavirüs salgını nedeniyle yeni hir çalışma başlattıklarını duyuran İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, "Biliyorum, birçoğunuz çok haklı olarak evladı, ailesi, kendisi için endişe duyuyor. Bu zor günleri birbirimize kenetlenerek aşacağız. Size söz veriyorum. Kapısını çalmadığımız, ihtiyacını sormadığımız büyüğümüz kalmayacak. İhtiyaç sahibi insanlarımıza ulaşmak amacıyla bir dayanışma ağı kuruyoruz. Biz bu konuda lojistik destek sağlayacağız. Odalarımız, iş insanlarımız ve durumu iyi olan yurttaşlarımızın bu yolda bizi yalnız bırakmayacağına inanıyorum" dedi.
YEREL YÖNETİMLER Haberi
BAŞKAN SOYER: SAĞDUYULU İZMİRLİLERE GÜVENİYORUM

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer koronavirüs (COVİD-19) ile mücadele kapsamında başlattığı yeni projeyle ilgili sosyal medyadan açıklamalarda bulundu.

 

Başkan Soyer, proje kapsamında "Odalarımız, iş insanlarımız ve durumu iyi olan yurttaşlarımızın bu yolda bizi yalnız bırakmayacağına inanıyorum" diyerek açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

 

"Dayanışma, yardımlaşma, paylaşım!

 

Dünyamız bizim kuşağın hiç tanık olmadığı bir süreçten geçiyor. Biliyorum, birçoğunuz çok haklı olarak  evladı, ailesi, kendisi için endişe duyuyor. Peki ne yapacağız? Oturup bekleyecek miyiz? Hayır, asla!

 

Bu zor günleri birbirimize kenetlenerek aşacağız. Size söz veriyorum. Kapısını çalmadığımız, ihtiyacını sormadığımız büyüğümüz kalmayacak. Çaresiz ve kimsesizlere öncelikle ulaşacağız.

 

Bu sözü verirken kendime, belediyemize ve sağduyulu İzmirlilere güveniyorum.

 

İhtiyaç sahibi insanlarımıza ulaşmak amacıyla bir dayanışma ağı kuruyoruz. 
Bazı yurttaşlarımız şimdiden yardım için başvurular yapıyor. Bu doğrultuda bir ailenin aylık hijyen ve gıda ihtiyacını karşılayacak yardım paketleri oluşturabilirler.

 

Biz bu konuda lojistik destek sağlayacağız. 

 

Odalarımız, iş insanlarımız ve durumu iyi olan yurttaşlarımızın bu yolda bizi yalnız bırakmayacağına inanıyorum. İnsan olmanın güzelliğini birlikte yaşamak için desteğinizi bekliyorum.

Bu günler geçtiğinde bizlere yardımlaşmanın onuru kalacak. Aç kalbini ver elini. Dayanışma içinde olalım yalnızlığı unutturalım."

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAŞKAN, SOYER:, SAĞDUYULU, İZMİRLİLERE, GÜVENİYORUM,
Yorumlar
Haber Yazılımı