Haber
22 Mart 2020 - Pazar 10:28
 
BORNOVA BELEDİYESİNDEN ÖRNEK UYGULAMA
Bornova Belediyesi, doğal afetlerde ve yangınlarda evleri zarar gören ve maddi durumu iyi olmayan vatandaşlara yardım eli uzatıyor. 2019 yılından bu yana ihtiyaçları tespit edilen 4 evin buzdolabından oturma grubuna, televizyondan halısına kadar zarar gören eşyaları yenilendi. Son olarak yangında eşyalarını kaybeden Kanat ailesine beyaz eşya yardımı yapıldı.
YEREL YÖNETİMLER Haberi
BORNOVA BELEDİYESİNDEN ÖRNEK UYGULAMA

Zafer Mahallesi 4357 sokakta bulunan evlerinde Ocak ayında meydana gelen yangında eşyalarını kaybeden ve taşınmak zorunda kalan aileye buzdolabı, çamaşır ve bulaşık makinesi alındı. Yeni taşındıkları evde Bornova Belediyesi’nin desteğiyle yepyeni eşyalara kavuştuklarını belirten İsmail Kanat, “Bizim evde olmadığımız saatlerde alt katımızda oturan komşumuzun bacasından yangın çıkmıştı. Kimseye bir şey olmadı. Biz eşyalarımızı kaybettik. Bornova Belediyesi bize beyaz eşya alarak destek oldu. Çok teşekkür ederiz”dedi. 

 

 

Resmi Raporla başvuru

 

 

Yaşanılan afet sonrası vatandaşlar Bornova Belediyesi’ne resmi raporlarla başvurabiliyor.  Evin kullanılamaz hale gelen eşyaları görevli ekipler tarafından tespit edilerek yasa ve yönetmelikle belirlenen sınırlar çerçevesinde yardım yapılıyor. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BORNOVA, BELEDİYESİNDEN, ÖRNEK, UYGULAMA,
Yorumlar
Haber Yazılımı