Haber
21 Mayıs 2020 - Perşembe 10:24
 
BUCALI ÇOCUKLARA EVDE OYUN SÜRPRİZİ
Dünyayı etkisi altına alan pandemi sürecinde sokağa çıkışları kısıtlanan çocuklar dün parklara akın etti.
YEREL YÖNETİMLER Haberi
BUCALI ÇOCUKLARA EVDE OYUN SÜRPRİZİ

-    Bucalı ailelere iletişimi arttıran oyun kartları 

 

Kısıtlı zamanda sokakların tadını çıkarmaya çalışan çocukların coşkusuna Buca Belediyesi de ortak oldu. Çocuklara evde kaldıkları süreyi en verimli şekilde değerlendirebilmeleri için 60 sorudan oluşan oyun kartları hediye eden Belediye, mutluluklarını pekiştirdi.

 

 Sokağa çıkma yasağının esnetilmesi ardından Buca Belediyesi önceki gün 4 saatlik izinle sokağa çıkan 0-14 yaş grubundaki çocukların keyifli ve sağlıklı zaman geçirmelerine destek oldu.  Belediye, çocuklara tanınan serbest zaman öncesi kentteki park ve bahçeleri ilaçlayarak önlem aldı.  

 

AİLE İÇİ İLETİŞİMİ ARTTIRACAK OYUN


Buca Belediyesi, hijyen tedbirlerinin yanı sıra ilçedeki muhtarlıklar aracılığıyla çocuklara özel hazırladığı oyun kartları dağıttı. Çocukların kişisel gelişimleri ve aile içi iletişimini arttırmayı hedefleyen oyun kartlarında, çocukların yaratıcılıklarını destekleyen 60 adet soru yer aldı. Ailelerin çocuklarını keşfetmeleri ve daha iyi anlamalarına da yardımcı olacak kartlar velilerden tam not aldı. 

 

5 BİN ADET KART


Sokağa çıkma yasağı sürecinde çocukların evde kaldıkları süreyi en verimli şekilde geçirmeleri için hazırlanan “Dodo Kutum”  isimli toplam 5 bin adet kart, muhtarlar tarafından dağıtıldı.  Çocuklar, kartlara yoğun ilgi gösterdi.

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: BUCALI, ÇOCUKLARA, EVDE, OYUN, SÜRPRİZİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı