Haber
11 Mayıs 2020 - Pazartesi 07:25
 
CHP'DEN AK PARTİLİ BAYRAKTARA SUÇ DUYURUSU
Menemen Belediye Başkanı CHP'li Serdar Aksoy’u hedef alan ve ‘ahlaksızlık’ yorumunda bulunan 31 Mart Yerel Seçimlerinde AK Parti Menemen Belediye Başkan Adayı olan Durmaz Bayraktar'a, CHP Menemen İlçe Örgütü tepki gösterdi. CHP Menemen, Bayraktar hakkında suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.
YEREL POLİTİKA Haberi
CHP'DEN AK PARTİLİ BAYRAKTARA SUÇ DUYURUSU

CHP Menemen İlçe Başkanlığı yaptığı yazılı açıklamayla Bayraktar’a sert tepki gösterirken, "Kendisi 657 ye tabi devlet memuru olmasına rağmen siyaset yapmaya devam ederek suç işlemektedir" denildi. 

 

Bayraktar, hakkında suç duyurusunda bulunacağı duyuruldu. 

 

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

 

Menemen’de 31 Mart seçimlerini kaybeden AKP adayı Durmaz Bayraktar seçimleri kaybettikten sonra İçişleri Bakanlığında Hukuk müşavirliğine atanmıştır. Türkiye Cumhuriyeti yasalarla yönetilmektedir ve 657 sayılı kanun maddesi der ki “Devlet memurları kanununa tabi olanlar siyaset yapamaz.”

 

Kendisi 657 ye tabi devlet memuru olmasına rağmen siyaset yapmaya devam ederek suç işlemektedir. Devlet memuru terbiyesinden  uzak  tutum sergilemektedir.

 

Seçimi 9500 oy farkla kaybetmiş olmasının getirdiği hazımsızlıkla gerek partimize gerekse de seçilmiş Menemen Belediye Başkanımız Serdar Aksoy'a saldırmaktan ve hakaret etmekten geri kalmamıştır.

 

Bizler devleti kuran CHP'nin Menemen ilçe Örgütü olarak; kendisi hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz.

 

Devlet adabından ve örfünden nasiplenmemiş AKP propagandası yapan bu devlet memurunun Menemen Belediyesine “ahlaksız"  diyerek devlet memurluğu görevini olmayacak  siyasi hedefleri doğrultusunda kullanan Durmaz Bayraktar'ı bağımsız ve tarafsız yargınıza havale ediyoruz.

 

Bizler karşımızda AKP memuru değil devlet memurunu görmek isteriz "

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP'DEN, AK, PARTİLİ, BAYRAKTARA, SUÇ, DUYURUSU,
Yorumlar
Haber Yazılımı