Haber
21 Mayıs 2020 - Perşembe 10:41
 
GAZİEMİR'DE KILIÇDAROĞLU'NUN İLKELERİ YOK SAYILIYOR
Tüm-Yerel-Sen İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Özgür Işık yaptığı basın açıklamasında: "Gaziemir Belediyesi'nin 94 gündür yürütmüş olduğu gayri hukuku süreç hepimizin sabırlarını zorlamaktadır. Gaziemir'de bu hukuksuzluğu elele yürek yüreğe ve eylem halaylarında omuz omuza aşacağız. Bu mücadelede kazanan direnen emekçiler olacaktır” dedi.
- Haberi
GAZİEMİR'DE KILIÇDAROĞLU'NUN İLKELERİ YOK SAYILIYOR

Şube Başkanı Özgür Işık'ın açıklaması:

 

Gaziemir Belediyesi'nin 94 gündür yürütmüş olduğu gayri hukuku süreç hepimizin sabırlarını zorlamaktadır. Tek taraflı fesh edilen sözleşme süreci ve gasp edilen haklarımızın,  takipçisi olmaya devam ediyoruz.  Temizlik işlerinde görevli işçi ve emekçi arkadaşlarımıza 1 Mayıs İşçi Ve Emekçi bayramında kesilen cezayıda doğru bulmuyor ve  şiddetle kınıyoruz. Bir belediye başkanı düşünün ki; evindeki iki evladını ayırt eden bir düşünce ve davranış yapısına sahip olan bir baba gibi davranmaktadır. Emeği ve alın terini savunan bir belediye başkanının Sınıf dayanışması içerisinde aynı gemide olduğumuzu düşündüğümüz  işçi kardeşlerimizin hakkını savunurken, 94 gündür hak mahrumiyeti yaşayan ve ekonomik zorluklarla mücedele eden aylık 2000 tl hak kaybı yaşayan memurlarına neden sahip çıkmamaktatır. Memurlar neden üvey evlat muamelesi görmektedir.

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun belediye başkanları için yayınlamış olduğu 10 temel ilkeyi de  hiçe saymaktadır. Biz memur emekçileri de Gaziemir'de bu hukuksuzluğu öyle elele yürek yüreğe ve eylem halaylarında omuz omuza aşacağız. Sürecin her cerçevesiyle takipçisi olduğumuzu tekrar altını çizmek istiyoruz.  Söz konusu toplu sözleşmemiz 15 yıldır ödenen yasal bir haktır.  Hukuka ve emeğe karşı sürdürülen bu saygısız tutumu esefle kınıyoruz. 

 

"BU MÜCADELEDE KAZANAN DİRENEN EMEKÇİLER OLACAKTIR"

 

Tarihin her döneminde emeğin üzerinde rant kurmak isteyenler ile biz yani emeği en yüce değer olarak görenler arasında bir mücadele süregelmiştir. Bu mücadelenin kazananı elbette biz emekçiler ve emeği katıksız şekilde savunanlar olacaktır. Kendisi de şunu çok iyi bilmelidir ki; zafer direnen emekçilerin olacak..

                                                 

 

Özgür IŞIK 

Tüm Yerel-Sen
İzmir 2 Nolu Şube Başkanı

 

                                                                                           

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: GAZİEMİR'DE, KILIÇDAROĞLU'NUN, İLKELERİ, YOK, SAYILIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı