Haber
19 Mayıs 2020 - Salı 09:54
 
İlaç raporları için yeni süre
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, koronavirüsle (corona virüs) mücadeled kapsamında yeni tedbirler içeren genelge yayınlandı. Buna göre, 1 Mart'ta biten ilaç raporları, bir sonraki açıklamaya kadar geçerli olacak.
SAĞLIK Haberi
İlaç raporları için yeni süre

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, koronavirüs salgını ile mücadelede etkinliği artırmak amacıyla yeni tedbirleri içeren genelge yayınlandı.

 

Genelgeye göre, kronik hastalığı nedeniyle raporla ilaç alan hastaların 1 Mart’ta sona eren sağlık raporları, bir sonraki açıklamaya kadar geçerli sayılacak.

 

PERSONELDEN SAĞLIK RAPORU İSTENECEK

 

Yurt dışına zorunlu çıkacak personelden göreve başlamadan önce sağlık raporu istenecek. Bakanlık'a bağlı kuruluşlarda engelli, yaşlı, kronik rahatsızlığı olanların zorunlu olmadıkça dışarı çıkışına izin verilmeyecek, ziyaretler ertelenecek.

 

İŞÇİ ALIMLARI ONLİNE YAPILACAK

 

Koronavirüs önlemleri kapsamında İŞKUR aracılığıyla yapılan kamu işçisi alımı başvuruları elektronik ortamda gerçekleştirilecek. Yurt dışından gelip hastalık şüphesi bulunan kişilere,  14 güne kadar istirahat raporu düzenlenecek, iş göremezlik ödeneği SGK tarafından karşılanacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İlaç, raporları, için, yeni, süre,
Yorumlar
Haber Yazılımı