Haber
06 Nisan 2020 - Pazartesi 05:41
 
İZMİR VALİLİĞİ: O İDDİALAR GERÇEK DIŞI
İzmir’de birçok sosyal medya kullanıcısı kentteki koronavirüs vakalarını ilçelere göre dağılımı içeren tabloyu kendi hesaplarından paylaştı. Bu tablo bir anda binlerce kişiye ulaştı. İzmir Valiliği’nden ise konuyla ilgili açıklama geldi. Açıklamada, “Bu ve benzeri yalan haberlerle ilgili yasal işlemler yapılmakla beraber bu tür asılsız haberlere itibar edilmemesi ve yetkili merciler dışında yapılan açıklamaların dikkate alınmaması önemle duyurulur” denildi.
İZMİR Haberi
İZMİR VALİLİĞİ: O İDDİALAR GERÇEK DIŞI

 İzmir’den dün akşam saatlerinde bazı hesaplardan koronavirüs vakalarını ilçelere göre dağılımını içeren bir tablo yayınlandı. Bu tablo sosyal medya hesaplarında ve whatsuup gruplarından paylaşılmasıyla binlerce kişiye ulaştı.

 

VALİLİK’TEN AÇIKLAMA


İzmir Valiliği’nden konuyla ilgili açıklama geldi. Açıklamada, “Sosyal medyada covid 19'un İzmir'deki ilçelere göre dağılımı ile ilgili gerçeği yansıtmayan haberler yer almaktadır. Bu ve benzeri yalan haberlerle ilgili yasal işlemler yapılmakla beraber bu tür asılsız haberlere itibar edilmemesi ve yetkili merciler dışında yapılan açıklamaların dikkate alınmaması önemle duyurulur” denildi.

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: İZMİR, VALİLİĞİ:, O, İDDİALAR, GERÇEK, DIŞI,
Yorumlar
Haber Yazılımı