Haber
22 Mayıs 2020 - Cuma 15:14
 
KILIÇDAROĞLU'NDAN ERDOĞAN'A SERT YANIT
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, cami hoparlöründen müzik yayınına Twitter hesabından yaptığı paylaşımla tepki gösterdi.Kılıçdaroğlu, "İbadet yerleri kutsalımızdır. Camilerimizden ezan ve İstiklal Marşı dışında herhangi bir sesin yükselmesini asla kabul etmiyoruz" ifadesini kullandı. CHP lideri Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın CHP İzmir'i suçlayan açıklamalarına sosyal medyadan yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, "Faillerin bulunmamasından birinci derecede sorumlu olan kişinin, haksız yere bir siyasal partiyi suçlaması, en hafif deyimiyle alçaklıktır!" dedi.
SİYASET Haberi
KILIÇDAROĞLU'NDAN ERDOĞAN'A SERT YANIT

Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından İzmir Müftülüğünün merkezi ses sistemi frekansına girilerek kentteki bazı camilerin hoparlörlerinden müzik yayını yapılmasına ilişkin paylaşımda bulundu.

 

Kemal Kılıçdaroğlu, "İbadet yerleri kutsalımızdır. Camilerimizden ezan ve İstiklal Marşı dışında başka herhangi bir sesin yükselmesini asla kabul etmiyoruz. İzmir'de yaşananların faillerinin bir an önce bulunmasını istiyoruz" değerlendirmesini yaptı. 

 

"EN HAFİF DEYİMİYLE ALÇAKLIKTIR!"

 

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, konuyla ilgili partisinin suçlanması üzerine ikinici bir açıklama yaparak çok sert ifadeler kullandı.

 

Kılıçdaroğlu, "İzmir İl Başkanımız cami minaresinden marş çalınmasını kınadı, ayrıca Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız basın toplantısı düzenledi, provokasyona dikkat çekerek, faillerin bulunmasını istedi...

 

Parti yönetimimiz yaşananların kabul edilemeyeceğini söyledi. “İbadet yerleri kutsalımızdır” dememin üzerinden 2 saat geçmedi. Tüm bunlara rağmen, Cumhurbaşkanlığı makamını işgal eden zat “Bunların hayallerinde cami minarelerinde ezan dışında başka bir ses duymak vardır” dedi...

 

Faillerin bulunmamasından birinci derecede sorumlu olan kişinin, haksız yere bir siyasal partiyi suçlaması, en hafif deyimiyle alçaklıktır! Cami minaresinden “dombra” çalınmasını da biz kınamıştık. O gün sesi çıkmayanların, bugün bize söyleyecek tek bir kelimesi dahi olamaz!" ifadelerini kullandı. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: KILIÇDAROĞLU'NDAN, ERDOĞAN'A, SERT, YANIT,
Yorumlar
Haber Yazılımı